مرجع بازی های دوبله فارسی راهنمای مراحل بازی شرلوک هولمز در برابر آرسن لوپن - فروشگاه بازی های دوبله فارسی
  
بازی دوبله فارسی visage

بازی دوبله فارسی visage

دانلود دوبله فارسی بازی قلعه محصول مشترک دارینوس و گیم دوبله

دانلود دوبله فارسی بازی قلعه محصول مشترک دارینوس و گیم دوبله

 

مقدمه

داستان های جنایی مرموز همواره دست مایه مناسبی برای بازی های ماجرایی بوده اند به گونه ای که هر ساله بازی های بسیاری بر مبنای یک ماجرای مرموز و جذاب ساخته می شود. در این میان مدتی است شخصیت ها و کارآگاهان معروف نیز وارد بازی ها شده اند که معروف ترین آن ها هرکول پوآرو و شرلوک هولمز هستند.
تا به حال ۴ بازی بر اساس شخصیت هولمز و با همراهی دستیارش دکتر واتسون ساخته شده است: مومیایی، راز گوشواره نقره ای، بیدار و شرلوک هولمز در برابر آرسن لوپن.
بازی حاضر ماجرایی را از بریتانیای دوره ویکتوریا بیان می کند که در آن آرسن لوپن سارق و کلاهبردار مشهور فرانسوی، هولمز را به مبارزه ای که اساس آن فکر و هوش دو طرف است دعوت می کند و شما در نقش شرلوک هولمز وظیفه دارید لوپن را قبل از اجرای نقشه پایانیش دستگیر کنید.

https://gamedooble1.ir/wp-content/uploads/2017/11/%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%A7%D8%AD%D9%84-%D8%A8%D8%A7%D8%B2%DB%8C-%D8%B4%D8%B1%D9%84%D9%88%DA%A9-%D9%87%D9%88%D9%84%D9%85%D8%B2-%D8%AF%D8%B1-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%D8%A8%D8%B1-%D8%A2%D8%B1%D8%B3%D9%86-%D9%84%D9%88%D9%BE%D9%86-1.jpg

لندن ــ ۱۴ جولای ۱۸۹۵، شرلوک هولمز در اتاقش واقع در شماره ۲۲۱ خیابان بیکر مشغول صحبت با همکارش دکتر واتسون و باز کردن نامه های رسیده است که ناگهان پاکتی توجهش را جلب می کند، نامه ای از سارق معروف آرسن لوپن. او قصد سرقتی را از لندن دارد و نشانه هایی رمز گونه از محل سرقت را برای هولمز فرستاده است. در واقع این نامه پیشنهادی برای رویارویی بین لوپن و هولمز است. این سر آغاز ماجرایی است درباره مبارزه میان دو تن از هوشمند ترین نوابغ اواخر قرن نوزده و اوایل قرن بیستم. جدالی که درایت و زیرکی دو طرف به بوته آزمایشی واقعی گذاشته می شود.
بازی بر مبنای شخصیت های لوپن و هولمز نوشته و ساخته شده و در آن سعی شده است محیط گفتگو ها تا حد زیادی نزدیک به داستان های این دو باشد.

آرتور کانن دویل
سر آرتور کانن دویل (۱۸۵۹ تا۱۹۳۰) نویسنده اسکاتلندی داستانهای ماجرایی و جنایی است که اغلب به خاطر مجموعه داستان های شرلوک هولمز معروف می باشد.
کانن دویل در ۲۲ می ۱۸۵۹ از پدری انگلیسی و مادری ایرلندی در ادینبورگ اسکاتلند به دنیا آمد. او در ۸ سالگی به مدرسه کاتولیکی فرستاده شد و در ۱۸۷۵در حالی از آنجا فارغ التحصیل شدکه کاتولیک چندان متعصبی نشده بود!
دویل در ۱۸۷۶در رشته داروسازی وارد دانشگاه ادینبورگ شد و در همین زمان بود که نوشتن داستانهای کوتاه را آغازنمود. اولین اثر او قبل از ۲۰ سالگی در مجله ای محلی چاپ شد. بخشی از دوره کار آموزی کانن دویل در شهر های کوچک اسکاتلند و سپس به عنوان دکتر کشتی بود. دویل با این کشتی راهی سواحل آفریقا شد و مدتی را در آنجا گذراند. پس از فراغت از تحصیل دویل راهی پورت موث در انگلستان شد و در آنجا مطبی را اجاره کرد. این کار برای دویل چندان پردرآمد نبود و بیماران کمی جهت معاینه و درمان به او مراجعه می کردند. همین امر باعث شدکه کانن دویل داستان نویسی را در اوقات فراغت بسیارش ادامه دهد. شرلوک هولمز اولین بار در داستان «مطالعه اسکارلت» آفریده شد. دویل الگوی شخصیتی هولمز را از یکی از استادان دانشگاه ادینبورگ به نام جوزف بل برداشت کرده بود. چاپ داستان های دویل در مجلات مختلف انگلیسی مورد توجه قرار گرفت و او به سرعت مشهور شد. کانن دویل در آن زمان ورزشکار بسیار خوبی هم بود. او کریکت باز بسیار حرفه ای بود و در مسابقات قهرمانی بریتانیا موفقیت هایی بدست آورد. بعلاوه برای یک تیم فوتبال در پورت موث هم دروازه بانی می کرد.
دویل در ۱۸۸۵با لوییز هاوکینز ازدواج کرد . لوییز بر اثر بیماری در ۱۹۰۶در گذشت و دویل بار دیگر در ۱۹۰۷با جین هک ازدواج نمود. او پنج فرزند داشت. در تمام این دوران دویل علاوه بر پزشکی و مطالعات تخصصی در این زمینه، نوشتن داستان های خود را نیز ادامه می داد.
کانن دویل در این زمان علاوه بر نوشتن داستان های شرلوک هولمز به نوشتن کتاب هایی در زمینه وقایع روز مانند جنگ انگلستان با بوئرها هم پرداخت. او همچنین دو بار کاندید ورود به مجلس شد که علی رغم رای خوب ناموفق بود. دویل حتی به وکالت هم روی آورد و حداقل در دو پرونده دفاع از متهمان را به عهده گرفت. مرگ پسرش و جنگ جهانی اول باعث شد دویل گوشه گیر شود و همین امر کم کم او را علاقه مند به مباحث روح شناسی و احضار ارواح که در آن زمان مورد توجه بود، کرد. دویل در این باره داستان هایی هم نوشته است. بعلاوه دویل به شعبده بازی هم بسیار علاقه مند بود و دوستی نزدیکی با هری هودینی شعبده باز معروف داشت. دویل در ۱۹۳۰ به دلیل حمله قلبی در گذشت.

 

شرلوک هولمز
شرلوک هولمز شاید مشهور ترین کارآگاهی باشد که توسط یک نویسنده خلق شده است. هولمز اولین بار در ۱۸۸۷ توسط سر آرتور کانن دویل معرفی شد

آرسن لوپن
آرسن لوپن یک سارق و کلاهبردار اشراف زاده است که توسط نویسنده فرانسوی ماریوس لبن (۱۹۴۱-۱۸۶۴) آفریده شده است . جذابیت شخصیت او باعث شد که پس از لبن در داستان ها و فیلم های بسیار دیگری نیز از وجود او استفاده شود.
لوپن همانقدر که هولمز در کشورهای انگلیسی زبان مشهور است، نزد مردم فرانسوی زبان محبوبیت دارد. خود لبن ۲۰مجموعه داستان بر اساس این شخصیت نوشته است. لوپن، جوان جذاب و خوش صحبتی است که می تواند به راحتی سایرین، بخصوص زنان را تحت تاثیر خود قرار دهد. او جنایت کار است اما رفتار شرافتمندانه ای دارد و در موارد گوناگون به دیگران کمک می کند.
همزمانی چاپ سری داستان های هولمز و لوپن باعث شد لبن در ۱۹۰۶ در یکی از ماجراها، آن دو را مقابل هم قرار دهد ولی پس از شکایت دویل به خاطر استفاده بدون اجازه از نام هولمز، لبن مجبور شد نام کاراگاه را به هرلوک شولمز تغییر دهد. شولمز در دوسری از داستان های دیگر هم ظاهر شد که مهمترین آنها آرسن لوپن در برابر هرلوک شولمز است.

   
بازدید : 2,912 views بار دسته بندی : ادونچر ، راهنمای مراحل بازی ها تاريخ : 26 نوامبر 2017 به اشتراک بگذارید :
دیدگاه کاربران
    • دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
    • دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.